Haber

Törene damga vuran anlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan, kavgalı kardeşlerini böyle barıştırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Ulusal Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmasına, birbirinden değerli sanatçı, aydın ve edebiyatçıları, ustaları ve temsilcilerini tebrik ederek başladı. Bu anlamlı ödüle layık görülen kültür ve sanat insanlarını titiz bir çalışmayla belirleyen seçici kurula teşekkür eden Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin sahiplerine baktığımızda eşsiz kültür ve sanat eserlerine bir kez daha şahit oluyoruz. ülkemizin zenginliği.” dedi.

“ARTIK YAĞMUR YOK, tamam mı?”

Erdoğan ödülleri takdim ederken duygusal anlar yaşandı. Gastronomi alanında ödül alan küstah kardeşler Ömür Akkor ve Yunus Emre Akkor, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sahnede barıştırıldı. Kardeşlerden kucaklaşmalarını isteyen Erdoğan, “Artık dargınlık yok tamam mı? Söz tamam mı?” ifadeleri kullandı.

ŞARKILARINDAN DOLAYI AJDA’YA TEBRİKLER

Erdoğan, müzik alanında ödüle layık görülen Ajda Pekkan’ın sanat dünyasının çınar ağaçlarından biri olduğunu söyledi. Pekkan’ın yıllara meydan okuyan duruşu ve sanatsal performansıyla müzikseverlerin hafızalarında müstesna bir yer edindiğini belirten Erdoğan, “Pekkan Bey, ‘Kim’ gibi şarkılarla adını sanat tarihimizin altın sayfalarına yazdırmıştır. geldi kim geçti’, ‘Petrol’, ‘Her çağın bir güzelliği vardır’ Türk musikisinin son yarım asırına damgasını vuran ve yeni sanatçıların yetişmesine ilham olan Ajda Pekkan’ı tebrik ediyoruz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu