Teknoloji

Tekken 8 Türkçe Dil Desteğiyle Gelecek mi?

Tekken 8 Türkçe Bir dil temeli olacak mı? Son zamanlarda yaşanan bir gelişme bizi bu şekilde düşündürdü diyebiliriz. Tekken oyunlarındaki başarısıyla dikkat çeken Hakan Doğan’ın yaptığı paylaşıma dizinin yönetmeni Katsuhiro Harada Türkçe yanıt verdi. Detaylar burada.

Tekken serisi sekizinci oyunuyla devam edecek. Eylül ayında State of Play sırasında duyurulan Tekken 8, PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştiriliyor ve Nisan 2024’ten önce piyasaya çıkması bekleniyor.

Bildiğiniz üzere bu zamana kadar hiçbir Tekken oyununda Türkçe dil takviyesi görmemiştik ancak bir sonraki oyunla birlikte bir sürpriz olabilir. Şimdilik kesinlik olmasa da yeşile umut veren bir gelişme yaşandı.

Tekken 8 Türkçe Dil Eki İle Gelebilir mi?

Tekken oyunlarındaki başarısıyla tanınan Hakan Doğan, KickingMachine Twitter hesabından bir gönderi paylaştı. Serinin duayeni Katsuhiro Harada’yı etiketlediği paylaşımında Beta için kendisine ve grubuna teşekkür etti. Oyunu övmeden geçmeyen Doğan, Türkçe dil eki eklemeyi düşünüp düşünmediklerini sordu.

Harada bu yazısını cevapsız bırakmadı. Ancak ilginç bir şekilde Türkçe cevap verdi ve sistemlerinin sadece yüzeyini değil, derin yönlerini de düzeltmeye ve geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Tabii bu yanıtın ardından özellikle Türk oyuncular büyük ilgi gösterdiler ve onlara kağıt yağmuruna tuttular. En yoğun talep, sizin de iddia edebileceğiniz gibi, Türkçe dil takviyesiydi. Bu kapsamda Lockpick firmasının isminden söz edilmemiştir.

Açıkçası bu Tekken 8’i Türkçe oynayabileceğimizi garanti etmiyor ama en azından Katsuhiro Harada ve grubu ve hatta Bandai Namco Entertainment şirketi yoğun ilgiden etkilenmiş olmalı. Bu, takviyeleri sunmayı düşünmeye başlamış olabilir. Bakalım bu tarafta olumlu bir gelişme görecek miyiz? Gelişmeleri takip ediyor muyuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu